درجه حرارت نور
درجه حرارت نور
درجه حرارت نور

درجه حرارت رنگ ، توزیع نور ، زیباشناسی و قابلیت نگهداری از مسائل مرتبط با led می باشد که در اینجا به آنها می پردازیم .

نرم درجه حرارت رنگ از گرم به سرد می باشد . فناوری امروز LED همینطور نرم درجه حرارت رنگ را بر اساس تجربه کاربر از منابع نوری موروثی قرار می دهد . همچنین این درجه کلوین منابع نوری LED از گرم ۲۵۰۰تا ۳۰۰۰ کلوین تا سرد ۵۰۰۰ کلوین و بالاتر ، متغیر است . درجه حرارت رنگ ۲۳۰۰ کلوین نور بسیار گرم است که برای واحد های مسکونی ، خرده فروشی ها و یا پذیرایی از مهمان ها کاربرد دارد . در حالیکه درجه حرارت رنگ ۴۵۰۰ کلوین نور سفید بسیار سرد است که برای فضاهای اداری و تجاری مناسب است .

توزیع نور راهی برای دستیابی به انتشار نور است . در گذشته LED ها برای نورپردازی نقطه ای و متمرکز استفاده می شد ، اما امروزه طیف گسترده ای از وسایل نوری LED وجود دارد که با استفاده از لنز اقدام به پخش نور می کند که این مهم روشنایی LED را قادر می سازد تا برای روشنایی محیط در بسیاری از برنامه ها نظیر کاربرد تجاری استفاده شود .

سرویس نگهداری نیاز به رویکرد مدیریت جدید دارد . بر خلاف منابع نور سنتی ، LED ها پرش ندارند ویا به طور ناگهانی نمی سوزند . هنگامیکه یک LED به پایان چرخه عمر خود می رسد به تدریج نور کمتری فراهم می کند . برای حفظ روشنایی مطلوب مدیران باید یک فرآیند طولانی را در حفظ سابقه ، شماره سریال ماژول LED و تاریخ نصب و راه اندازی و یک برنامه جایگزینی بر اساس عمر لامپ طی کنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *